Podobno co dziesiąty maluch jest nadzwyczajnie uzdolniony,

ale tylko co setny zostaje „odkryty”. Jeśli w porę nie uświadomimy sobie zdolności dziecka i nie zaczniemy ich rozwijać– nieprzeciętne umiejętności giną, a dziecko staje się jednym z wielu. Nigdy nie dowiemy się, co w nim drzemie.


Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB powstał w 1995 roku z inicjatywy rodziców poszukujących ciekawych zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieci. Naszym celem jest odkrywanie talentów i uzdolnień dzieci i młodzieży oraz stwarzanie im warunków do prezentowania oryginalnych pomysłów.

Podczas zajęć grupowych, prowadzonych w twórczej atmosferze młodzi ludzie zdobywają umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, współpracy w grupie i koncentracji uwagi oraz praktycznego zastosowania wiedzy nabytej w szkole, rozwijają zarówno zdolności humanistyczne jak i ścisłe. Naszym największym atutem jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju osobowości oraz utalentowana kadra trenerska (psychologowie, pedagodzy, socjologowie, młodzi aktorzy i studenci) posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi zdolnymi.