www.carlhonore.com

Gościem specjalnym KREOgeneracji 2014 będzie

Carl Honoré

wielokrotnie nagradzany dziennikarz, autor bestsellerów i mówca TED, uznany za ambasadora ruch Slow.

Dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród. Urodził się w Szkocji, ale za swoje rodzinne miasto uważa Edmonton w Kanadzie. Po ukończeniu studiów (historia i italianistyka) na uniwersytecie w Edynburgu pracował z dziećmi ulicy w Brazylii. Pisał na temat Europy i Ameryki Południowej dla „Economist”, „Observer”, „Guardian”, „Miami Herald” „Houston Chronicle”, „Time Magazine” i kanadyjskiej „National Post”. Jest jednym z twórców ruchu Slow i jego rzecznikiem na całym świecie.

„Newsweek” określił Honoré jako „międzynarodowego rzecznika idei czasu wolnego”. W „ABC TV News” nazwano go „nieoficjalnym ojcem chrzestnym narastającej tendencji wyhamowania”. „The Wall Street Journal” okrzyknęła go „długo oczekiwanym rzecznikiem spowolnienia”, a „Huffington Post” – „ojcem chrzestnym ruchu zwolnienia”. Poza częstymi występami w radiu, telewizji i na odczytach w wielu krajach, Honoré prowadzi wykłady na uniwersytetach i bierze udział w dyskusjach publicznych. Mieszka w Londynie z żoną, która jest również publicystką, i dwójką dzieci – w części miasta, dokąd sprowadziło się wiele młodych rodzin, znanej z tego tytułu jako Dolina Pieluchowa (w sobotnie poranki na miejscowym targu tworzą się korki wózków).

Książki

Zadebiutował tytułem Pochwała powolności, w którym zajął się przymusem pośpiechu i pojawiającą się tendencją wyhamowania tempa życia. Jak napisano w „Financial Times”, stała się ona tym, czym dla komunizmu był Kapitał.
Jego druga książka Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój! analizuje pozytywne i negatywne aspekty nowoczesnych metod wychowawczych. Książka została przetłumaczona na ponad 30 języków i trafiła na listy bestsellerów w wielu krajach.

źródło: wydawnictwo Drzewo Babel